Teklif Formu Teklif Formu
tasarım tasarım tasarım tasarım

Katalog Tasarım

 

Katalog tasarımı firmanızı temsil edecek bir şubedir. Elden ele dolaşır ve ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yapar.Şirket kişiliğine önem veren her firma Katalog bastırmayı önemsemektedir. Katalog tasarımında önemli olan nokta katalogun ulaştığı müşteriler ve okuyuculara firmanızı, ürünleri ve hizmetlerinizi en doğru ve en öz şekilde tanıtmaktır. Kataloğun firmanızın kurumsal kimliğine uygun olması gerekmektedir.

 

Katalog Tasarımının Özellikleri Nelerdir?

 

Akılda kalıcılık ve çağrışım

 

Firmayı temsil etme durumu

 

Kolay anlaşılabilir olması

 

Görsel tasarımı ve malzeme kullanımı açısından kaliteli olması

 

Katalog tasarımı doğru kullanıldığında firmanın kendisini ve ürünlerini pazara açabilmesinde oldukça etkili olabilmektedir.

 

Katalog tasarımları firmaların yaptığı reklam çalışmaları içinde en çok geri dönüşümü olan noktalardan birisi olmuştur. İyi ve çeşitli teknikler kullanılarak hazırlanmış katalog tasarımları firmaların kendilerini ve ürünlerinin sunumunu en iyi düzeyde yapabilmektedir. Bu da firmanın bu işlem için farklı giderlerden kurtulmasını sağlamaktadır.

 

Müşteri ziyaretlerinde kataloglarınız oldukça iş görmektedir. Bunu şöyle düşünün; bir firmaya ürünlerinizi ve kendinizi tanıtma ve pazarlama yapma için gittiğinizde ilgili firmada sizi karşılayacak kişinin her zaman sizin beklediğiniz kadar vakti olmayabilir, bu durumda önemli noktalardan bahsedip konuyu kapatmak durumunda kalırsınız. Kimi zaman ise söylediklerinizin tamamı siz odadan çıktıktan sonra unutulur. Katalogların önemi de burada daha net ortaya çıkar. Müşterinizin yanından ayrılırken kendisine bırakacağınız bir katalog sizin her zaman akılda kalıcı olmanızı sağlayacaktır.

 

Katalog tasarımlarının en çok kullanıldığı alanlardan biriside fuarlardır. Malum fuarlarda stantlarınızı ziyaret edenlere, en fazla 10 dakika kadar küçük bir zaman dilimi içerisinde tüm ürünlerinizden ve çalışmalarınızdan bahsetmeniz gerekmektedir. Bunun için firma çalışanı, görevlisi ne kadar üstün ve kabiliyetli olursa olsun yeterli olamayacaktır. Bu durumda firmanıza ait katalog tasarımını stant ziyaretçinize verirseniz, hem sizi ilerleyen zamanlarda ayrıntılı bir şekilde gözden geçirecek, hem de var ise kendisi için gerekli olan bir ürünü almak isteyecektir.